Mkreo

0%

Zoberte si kúsok Tatier k sebe domov

#tatry #postery #dotatier

Jaroslav

Kizek

project manager

editor@mkreo.sk

4. Mar 2022

Tiež patríte do skupiny ľudí, ktorí si nevedia predstaviť, že by vydržali dlhší čas bez pobytu v prírode? Napríklad niekde na túre, lyžovačke, bežkách či len tak na kratšom výlete. Naša príroda a zvlášť veľhory Tatry sú lákadlom, ktorému sa nedá odolať v lete, ani v zime.

Často netreba ani detailný a prepracovaný plán, stačí zbaliť pár vecí a ísť. Nemusí to byť výstup na Kriváň, niekedy stačí zahnať „abstinenčné príznaky“ výstupom k Rainerovej útulni alebo sa len tak prejsť k Ťatliakovmu jazeru v Západných Tatrách. Tie výhľady tam (a samozrejme aj inde) sú neskutočné. Nedá sa na to vynadívať. 

Často si poviete, že zachytíte túto krásu svojím mobilom alebo fotoaparátom (aj keď naživo je vždy naživo) a pošlete ju kamarátom, nech tiež sprostredkovane zažijú kúsok z toho, čo ste videli. Na sociálnych sieťach je to samozrejmosťou. Mnohí si inak nevedia svoj pobyt v prírode ani predstaviť. Hlavne v nedeľu sociálne siete pretekajú fotkami a videami zachytávajúcimi prírodné krásy, zážitky i úplne nečakané situácie. Človek potom len skroluje v mobile smerom nadol a lajkuje tie „wow“ zábery jeden za druhým.

Možno tiež rozmýšľate, ako čo najlepšie odfotiť scenériu okolo seba, aby si ju neskôr pozrelo na počítačoch a mobiloch čo najviac ľudí. Ak už dopredu plánujete, čo všetko odfotíte, dokonca ako fotky upravíte pred uverejnením, tak vitajte do partie! Patríte k tisícom tých, ktorí sa chcú o svoj zážitok podeliť so známymi i neznámymi sledovateľmi sociálnych sietí. Povedzme si rovno, že aj pochváliť sa, aké výhľady a zaujímavé situácie sa vám podarilo zachytiť! 

Teší nás, že výnimkou nie je ani obľúbená facebooková skupina Vysoké Tatry, kam pridávajú jej členovia a fanúšikovia nádherné fotografie zo svojich túr a výletov. Mnohé z nich sú doslova dychberúce. Veríme, že to tak bude pokračovať aj ďalej, fotografie z Tatier sú neopakovateľné napriek tomu, že mnohé zachytávajú ten istý štít alebo dolinu. Počasie, ročné obdobie, svetlo či viditeľnosť sú však vždy iné, a to je to, čo nás na týchto fotografiách a videách baví. Stačí si spojiť vlastné zážitky s určitými miestami a výsledok je zaručený.

Aj preto sme sa rozhodli preniesť kúsok Tatier do vašich domácností, na steny v bytoch a domoch. V spolupráci s fotografmi a grafikmi Dávidom Lajmonom a Róbertom Bonkom sme vytvorili sériu posterov s pútavými miestami v Tatrách. 

Pozrite si zlatisté tatranské končiare, zasnežený Kriváň či dúhové Západné Tatry na www.dotatier.sk. Romantické, originálne pohľady na naše veľhory často z úplne iného pohľadu ako ste zvyknutí. Úcta k majestátnym štítom nás učí pozerať na svet inak. Človek je tu len maličkou bodkou, ktorá vlastne neznamená nič. Stačí si to uvedomiť, zmieriť sa s tým, a stať sa súčasťou niečoho väčšieho, vyššieho, krajšieho...
 

Pozrite si zlatisté tatranské končiare, zasnežený Kriváň či dúhové Západné Tatry na www.dotatier.sk.

Mkreo
OK
Táto stránka používa pre svoje správne fungovanie a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním stránky s tým súhlasíte. Ďalšie informácie Cookie Info Script